poniedziałek, 10 lutego 2014

Jak poradzić sobie z zimową szarówką?


Ulubiona muzyka w uszach.
Wgraj w odtwarzacz w telefonie rozweselającą muzykę, która automatycznie poprawia Ci nastrój. Nie zapominaj wziąć jej ze sobą zawsze, kiedy musisz wyjść z domu, a pogoda za oknem zdecydowanie do tego nie zachęca. Polecam płytę z klasykami Franka Sinatry i zespołu Pink Martini – mnie zawsze wprawiają w dobry humor.
Spotkanie ze znajomymi.
Nic tak nie poprawia nastroju jak chwile spędzone w dobrym towarzystwie. Zorganizujcie wspólne wyjście na łyżwy, bilard lub kręgle. Zaproś znajomych na partyjkę gier planszowych lub quizów, przygotuj kilka przekąsek i jedno proste danie na ciepło lub zamówcie pizzę. Nie bierz wszystkich kosztów na siebie, zaproponuj, że zadbasz o przekąski, a oni niech przyniosą wino  
Gorąca czekolada (do stosowania maksymalnie raz w tygodniu).
A właściwie czekolada we wszelkich postaciach – babeczki z płynną gorąca czekoladą w środku, tabliczka ulubionej czekolady, kubek gorącego, aromatycznego płynu z górą bitej śmietany – wszelkie chwyty dozwolone … i  żadnych wyrzutów sumienia!
Ubierz się ciepło i kolorowo.
Nawet największe mrozy nie są mi straszne, jeśli jestem odpowiednio ubrana. Ciepła futrzana czapa, buty śniegowce (tak uwielbiane przez naszych chłopaków :P), rękawice z jednym palcem i mogę przemierzać największe zaspy! Dla mnie ważne jest, żeby zimowe rzeczy były nie tylko bardzo ciepłe, ale też kolorowe i wesołe (tegoroczny komplet ma zatem kolor ostrego różu). Uwielbiam też czapki z pomponami i uszami!
Ćwicz.
O tym, że podczas ćwiczeń nasz organizm wydziela tak zwany hormon szczęścia z pewnością doskonale wiecie. Jeśli więc dopada Was zimowa chandra – od razu wskakujcie w strój do ćwiczeń! W zimie rzadziej korzystam z fitnessclubu, bo ciężko mi przekonać samą siebie do pokonania dodatkowego dystansu kiedy na dworze śnieg i mróz. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby ćwiczyć w domu!
Obejrzyj zdjęcia z wakacyjnych podróży (sama, z chłopakiem, mężem, ze znajomymi)
Uwielbiam oglądać zdjęcia z wakacyjnych wyjazdów! A w zimowe wieczory sprawia to zdecydowanie najwięcej przyjemności. Otwórzcie butelkę wina i rozkoszujcie się wspaniałymi wspomnieniami z tych niezapomnianych chwil. Może zainspirują Was one do zaplanowania kolejnych wypraw w nieznane 
Dobra książka.
Niezawodny sposób na przetrwanie minimum kilkudziesięciu minut dziennie, które zajmuje mi dotarcie do pracy. Warunek: książka musi być naprawdę wciągająca! Przeniesienie się w świat bohaterów lektury pozwala na odciągniecie myśli od wszystkiego co nieprzyjemne – z paskudną pogoda włącznie!
Film w miłym towarzystwie (nawet jeśli to tylko towarzystwo kota lub ciepłego koca).
Nie musi być zupełnie nowy, z pewnością Wy też macie filmy, które chętnie oglądacie po raz kolejny. Romantyczne historie o miłości, piękne widoki w tle, dobra muzyka – obowiązkowe! Polecam szczególnie: „Joe Black”, „Noce w Rodanthe”, „Pamiętnik”.
Ugotuj coś pysznego
Pomyśl sobie o czymś na co masz teraz ogromną ochotę. Ciasto z bitą śmietaną? Soczysty kurczak z piekarnika? Nie czekaj ani chwili tylko bierz się za gotowanie! Nie jesteś mistrzem kulinarnych dzieł? Nic nie szkodzi, zaproś do gotowania mamę, babcię, przyjaciółkę – kogoś kto opanował te sztukę lepiej niż Ty i pamiętaj – bądź niezastąpionym pomocnikiem!
Zrealizuj plan
Od dawna myślisz o powrocie do nauki języka, którą przerwałaś w szkole? Marzysz o przemeblowaniu pokoju? Chciałabyś zdobyć jakieś nowe umiejętności, ale ciągle brakuje Ci czasu? Zima to wyjątkowo dogodny czas na załatwienie wszystkich zaległych spraw. Pogoda nie zachęca do ruszania się z ciepłego mieszkania, ale nie oznacza to, że czas musi płynąć bezproduktywnie. W sieci dostępnych jest mnóstwo kursów językowych i rozwijających różnorakie kompetencje. A może zrealizujesz jakiś szalony pomysł, który od dawna siedział Ci w głowie? Napiszesz książkę, stworzysz biznesplan swojego małego interesu? The sky is the limit!
Kubek termiczny z ulubionym napojem.
Kiedy na dworze jest naprawdę zimno, oprócz rękawiczek i czapki staram się mieć przy sobie kubek termiczny pełen czegoś ciepłego i pysznego. Zazwyczaj jest to herbata z miodem i imbirem albo kawa z jakimś smacznym syropem. Rozgrzewa, dodaje energii i od razu wprowadza w dobry nastrój! Smacznego!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz