wtorek, 27 maja 2014

Dobrze zacznij, by dobrze skończyć
 Często od tego, jak rozpoczniemy dzień zależy czy będzie on udany aż do wieczora. Mam tu na myśli zarówno nasz nastrój, jak i dokonywanie np. żywieniowych wyborów. Jeśli uda mi się zmotywować do tego, by poćwiczyć przed wyjściem do pracy, a potem zjeść zdrowe śniadanie, zwykle przez resztę dnia pilnuję, by to co jem było zdrowe i odpowiednio zbilansowane pod względem zawartości energetycznej. Jak powinien wyglądać „fit poranek”? Oto moje propozycje:

1.       Ciepła woda z cytryną

Pobudza układ pokarmowy do pracy i odkwasza organizm. Dawka witaminy C zbawiennie wpływa na naszą cerę. Należy wypić szklankę zaraz po wstaniu z łóżka.

 źródło: pinterest.com

2.      Pobudzające ćwiczenia

Wykonaj 2-3 serie ulubionych ćwiczeń (przysiady, pompki, deska, brzuszki, krzesło, nożyce). Ja zwykle staram się, żeby wprawić w ruch mięśnie wszystkich partii ciała (pośladki, nogi, brzuch, ramiona, klatka piersiowa, plecy). Rozpocznij od 30-40 pajacyków, aby spowodować wzrost tętna. Dawka pozytywnej energii gwarantowana! Zmobilizować się jest ciężko, zwłaszcza rano (wiem to doskonale), jeśli już jednak przełamiesz opór i wskoczysz w sportowy strój, nie będziesz żałować!

 źródło: pinterest.com

3.      Orzeźwiający prysznic

Po intensywnych ćwiczeniach niezbędny jest orzeźwiający prysznic. Pięknie pachnący olejek lub peeling wprawi Cię w jeszcze lepszy nastrój. Potem wsmaruj w ciało oliwkę lub balsam i spryskaj ciało ulubionymi perfumami.

 źródło: pinterest.com


4.      Energetyczne śniadanie

Po tak intensywnie rozpoczętym dniu należy Ci się solidna dawka kalorii, które będziesz spalać aż do drugiego śniadania albo nawet lunchu. Moje propozycje na zdrowe i pożywne śniadanie znajdziecie tutaj

  źródło: pinterest.com


5.      Pozytywne nastawienie

Wychodząc z domu po tak rozpoczętym dniu możesz sobie pogratulować. Zrobiłaś coś dla siebie, pokonałaś naturalną skłonność do unikania wysiłku. Teraz pozostaje już „tylko” pilnować się, by w ciągu dnia nie zaprzepaścić tego, na co pracowałaś rano. Zapewniam, że teraz będzie to dużo prostsze, a Ty będziesz znacznie bardziej zmotywowana.

  źródło: pinterest.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz