poniedziałek, 26 maja 2014

Jak odnaleźć szczęście w codzienności?

źródło: pinterest.com


O tym, że musimy doceniać to, czym zostaliśmy obdarzeniu w życiu już pisałam. Czy potrafimy to robić? Czasem sama łapię się na tym, że budząc się rano widzę więcej powodów do narzekania niż radości. Złorzeczę na wczesną godzinę wstawania (choć w rzeczywistości wcale nie jest taka wczesna), na konieczność pójścia do pracy, zatłoczone metro itp.  Jak przezwyciężyć w sobie ochotę na „marudzenie” i odnaleźć radość w zwykłym dniu? Dla mnie odpowiedzią jest celebrowanie i upiększanie najbardziej banalnych czynności w ciągu dnia. Oto kilka wskazówek:

1.       Przyjemna droga do pracy

Aby podróż była przyjemnością konieczna jest dobra lektura i energetyczna muzyka. Staram się zawsze być wyposażona w ciekawą książkę kiedy jadę metrem. Pokonując dystans ze stacji do biura wkładam na uszy słuchawki i „ładuję baterie” pozytywnymi dźwiękami. Jeśli masz taka możliwość wybierz trasę, która wiedzie przez park lub ładną ulicę, nawet jeśli jest nieco dłuższa.

2.       8 godzin bez stresu

Mam nadzieję, że zdecydowana większość z Was lubi swoją pracę. Wiadomo, w każdym zawodzie zdarzają się „gorące okresy”, kiedy pracy jest mnóstwo, a doba ma wciąż tylko 24 godziny, ważne jednak, by mieć wyrozumiałych przełożonych i wsparcie zespołu. W pracy też możemy uprzyjemniać sobie czas. Owocowa herbatka w ulubionym kubku, muzyka, zdjęcia z podróży. Spraw, by Twoje biurko było Twoim królestwem, dbaj o porządek, a od czasu do czasu spraw sobie bukiet pięknych kwiatów – poprawa nastroju gwarantowana!

3.       Celebrowanie posiłków

Niezależnie od tego czy mieszkasz sama, z narzeczonym czy rodziną celebrowanie posiłków to istotny element planu. Staraj się podawać jedzenie tak, jakbyś przyjmowała gości, zadbaj o udekorowanie stołu kwiatami lub ładnymi serwetkami. Jeśli możesz sobie na to pozwolić otwórz butelkę wina, a raz w tygodniu (zupełnie bez okazji) zapal świece i włącz przyjemną muzykę.

4.       Rozwijaj się

Staraj się każdego dnia zrobić coś, co wzbogaci Twój umysł lub upiększy ciało. Przeczytaj artykuł na temat, o którym nic wcześniej nie wiedziałaś , a który Cie zainteresował. Może usłyszałaś dziś jakieś słowo, którego znaczenia nie znasz, koniecznie sprawdź, co oznacza. Naucz się 5 nowych angielskich lub francuskich słówek, dowiedz się jak się poprawnie wymawia nazwę Twojego ulubionego włoskiego dania. Znajdź w Internecie nowe ćwiczenie na zgrabne pośladki, zagraj z dziećmi w trudną grę. Poczucie ciągłego rozwoju wpływa niezwykle pozytywnie na naszą samoocenę. 

5.       Chwila dla siebie

Traktuj wieczorną toaletę jako możliwość zrelaksowania się. Zadbaj o to, by nikt Ci nie przeszkadzał. Kiedy bierzesz kąpiel nie odpowiadasz na pytania w stylu: „gdzie jest moja biała koszula”, „co się stało z moimi butami na wf” itp. Celebruj każdą minutę, kup pięknie pachnący balsam tylko dla siebie, z troską wcieraj w skórę odżywcze olejki i balsamy. Nie odkładaj tego na ostatnia chwilę, by ten czas upłynął bez pośpiechu.

Życie może być cudowne, od Ciebie zależy jak będzie wyglądać!

 źródło: pinterest.com źródło: pinterest.com


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz