poniedziałek, 24 marca 2014

WDZIĘCZNOŚĆźródło: pinterest.com

Jeśli czytasz ten post jesteś prawdziwa szczęściarą. Masz komputer, dostęp do Internetu, miejsce, w którym jesteś bezpieczna. Przesadzam? Ani trochę. Czy wiesz jak wielu ludzi nigdy nie doświadczy takich „luksusów”? Czy zastanawiasz się czasem nad tym jak wiele dostałaś od losu? Nie? A warto.

Co według Ciebie definiuje szczęście człowieka? Udane stosunki z rodziną? Zdrowie własne i najbliższych? Pozycja, pieniądze? Nic z tych rzeczy. Prawdziwe szczęście zależy od naszej życiowej postawy. Są ludzie, którzy w największym pałacu, pośród niezliczonych bogactw zawsze będą niezadowoleni, są też tacy, którzy w swoim życiu mają kochającą je osobę, ale wciąż myślą o tym, jak by to było spotkać księcia/księżniczkę z bajki. Bo ten ich książę mógłby nieco schudnąć, zacząć zdrowo się odżywiać, przynosić śniadanie do łóżka … Ile razy pomyślałaś sobie: „jeszcze tylko zrzucę 3 kilogramy i zacznę lubić siebie”, „jeszcze tylko te buty i moja garderoba powali na kolana wszystkich”, „jeszcze tylko podwyżka i będę zadowolona ze swojej pracy”? Udało się i nic? No właśnie. Wmawiamy sobie, że kolejne odhaczone z listy elementy sprawią, że wreszcie będziemy szczęśliwe. Realizujemy kolejne cele, gromadzimy kolejne przedmioty, a satysfakcji jak nie było, tak nie ma.

To, czy czujesz się szczęśliwa nie zależy od tego ile masz, ale jak to postrzegasz. Doceniając to, co dostałaś od losu, myśląc o tym, jak wiele posiadasz sprawiasz, że czujesz zadowolenie. Myślisz sobie: „a za co ja mam być taka wdzięczna”? Masz całe mnóstwo powodów i to każdego dnia. Musisz zacząć je dostrzegać.

To co wyróżnia optymistów to niezachwiana wiara w możliwość kreowania własnej rzeczywistości i traktowanie kłopotów jak życiowych wyzwań. Problemy nie omijają nikogo, każdy z nas musi od czasu do czasu stawić czoła stresującym i trudnym sytuacjom. Twoja postawa może wpłynąć na to, w jaki sposób sobie z nimi poradzisz. Twoją prawdziwą wartość definiuje to, w jaki sposób radzisz sobie z problemami. Każdy potrafi być uśmiechnięty i życzliwy, gdy wszystko idzie zgodnie z planem, pokonać z godnością życiowe zakręty to prawdziwa sztuka. 

Pomyśl dziś o tym, za co Ty możesz być wdzięczna: sobie, losowi, innym ludziom. Przypomnij sobie kilka radosnych wydarzeń z minionego tygodnia, nawet tych naprawdę drobnych. Uśmiechnij się na myśl o nich, zrób dziś coś miłego dla osób dzięki, którym poczułaś radość. Ciesz się życiem!

źródło: pinterest.com

źródło: pinterest.com

źródło: pinterest.com

źródło: pinterest.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz