poniedziałek, 20 stycznia 2014

6 sposobów na bezstresowy poranek.


1.     Co masz zrobić rano, zrób wieczorem.
Jest szereg rzeczy, które możesz przygotować wieczorem, aby uniknąć nerwowego biegania o poranku.
-> Wybierz strój na kolejny dzień. Przygotuj wizję choćby w głowie, unikniesz w ten sposób odwiecznego problemu żeńskiej części globu („nie mam co na siebie włożyć”). Sprawdź czy elementy garderoby, które wybrałaś są czyste i wyprasowane, weź pod uwagę pogodę – deszcz, śnieg, czy nieoczekiwany spadek temperatury potrafią skutecznie pokrzyżować nam plany.
-> Jeśli posiłki do pracy przygotowujesz w domu, postaraj się choć część zrobić wieczorem (np. ugotuj makaron lub ryż, upewnij się, że masz wszystkie potrzebne produkty, zamarynuj mięso).
-> Przygotowanie torebki i potrzebnych akcesoriów również może odbyć się wieczorem. Sprawdź czy masz ze sobą klucze, kartę magnetyczną, kalendarz. Wyjmij niepotrzebne rzeczy, które w pośpiechu wrzuciłaś do torebki w ciągu dnia.
-> Zrób plan na następny dzień. Uwzględnij wszystko co musisz i chcesz zrobić. Pamiętaj o chwili dla siebie.
2.   Postaraj się wstać 15-20 minut wcześniej niż zwykle.
Często wydaje nam się, że ”jeszcze pięć minut” błogiego leżenia pod kołdrą sprawi, że będzie nam się wstawało lepiej. Tymczasem jest dokładnie odwrotnie. Im dłużej odwlekamy wstanie z łóżka, tym ciężej nam to zrobić. Gdy zadzwoni budzik, pomyśl o czymś przyjemnym co zdarzy się dzisiejszego dnia, uśmiechnij się do nowych wyzwań, wypowiedz w myśli pozytywne zdanie i wyskakuj z łóżka! Dodatkowe 15 minut o poranku sprawi, że bez pośpiechu wykonasz wszystkie zaplanowane czynności i pozwoli uniknąć stresu związanego z nieprzewidzianymi opóźnieniami.
3.     Wypij szklankę wody z cytryną.
Pierwszą rzeczą jaką zrobisz po umyciu zębów powinno być wypicie szklanki ciepłej wody z cytryną. Doskonale pobudzi to Twoją wątrobę do pracy, pomoże zachować równowagę kwasowo-zasadową (cytryna ma właściwości alkalizujące), przyspieszy oczyszczanie organizmu z toksyn i wzmocni odporność.
4.     Włącz pobudzającą muzykę.
Zainstaluj radio w kuchni i co rano włączaj swoją ulubioną płytę, koniecznie z energetycznymi, tanecznymi przebojami!
5.     Wpraw ciało w ruch!
Zrób kilka przysiadów, podskoków (pajacyków) i wypadów, przyspieszysz tętno i od razu poczujesz się pełna sił witalnych.
6.     Zjedz smaczne i energetyczne śniadanie.
Perspektywa zjedzenia czegoś co naprawdę lubisz, działa o poranku niezwykle pozytywnie. Przygotuj zdrową owsiankę z owocami i ziarnami, koktajl lub kanapkę z pełnoziarnistym pieczywem. Smacznego!
7.     Check the list.
Sprawdź listę zadań, którą przygotowałaś poprzedniego dnia. Upewnij się, że na wszystko wystarczy Ci czasu.
Załóż słuchawki na uszy, weź kubek z gorąca zieloną herbatą z imbirem, uśmiechnij się i ruszaj do boju!

AgataBrak komentarzy:

Prześlij komentarz